Для захисту підприємців працює урядова

В Україні працює "гаряча лінія" для розгляду скарг щодо утисків представників малого та середнього бізнесу органами державної влади. Ідея її створення належала Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману ще у 2016 році.

За словами Глави Уряду, метою відкриття окремої телефонної лінії було надати можливість людям повідомляти, як їх перевіряють, де є зловживання, і швидко реагувати для захисту підприємців.

Спеціальна «гаряча лінія» для підприємців, за окремим телефоном 0-800-503-045, діє в Урядовому контактному центрі вже третій рік. І впродовж цього часу підприємці зверталися не лише зі скаргами та клопотаннями, а й з проханням надати роз’яснення щодо чинного законодавства та сприяти у наданні державної допомоги.

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, з початку 2018 року на окрему «гарячу лінію» для підприємців, урядову «гарячу лінію» 15-45 та через веб-сайт Центру надійшло понад 3,4 тис. звернень. За період з 16 по 22 листопада 2018 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано 26 тисяч 704  звернення, з них по телефону – 25057, через  Інтернет – 1647.

Заявників цікавили питання отримання державної допомоги згідно з чинними програмами підтримки малого і середнього підприємництва, більшість звернень яких належала представникам аграрного сектора. Громадяни потребували фінансової допомоги для започаткування різних видів підприємницької діяльності: виробництва кондитерських виробів, відкриття швацької майстерні, станції техобслуговування автомобілів, виробництва твердопаливних брикетів із соломи тощо. В основному зверталися підприємці з м. Київ, Миколаївської, Тернопільської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької та Чернігівської областей.

Серед зареєстрованих звернень з питань державної підтримки бізнесу переважають клопотання, в яких фермери та представники агропідприємств зверталися за роз’ясненнями стосовно порядку надання кредитів фермерським господарствам; отримання бюджетних дотацій для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції; надання часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки та обладнання тощо. Більшість зареєстрованих скарг із даної тематики стосувалася питання невиплати часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки та обладнання. Суб’єкти господарювання подали пакети необхідних документів до державних банківських установ,  проте кошти не виплачуються по декілька місяців.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 15-45 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545-1; Урядова гаряча лінія 1545-2; Урядова гаряча лінія 1545-3.

Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ: (044) 284-19-64. Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру.

2018-12-04